امکان خرید متری مسکن در بازار سرمایه

به گزارش سفر به فرانسه، محمود محمودزاده در هجدهمین جلسه شورای عالی مسکن بر مشارکت دولت و بخش خصوصی تاکید نمود و گفت: بهره مندی و استفاده از بازار سرمایه بنا به نظر وزیر راه و شهرسازی و تاکید دولت در بخش مسکن در دستور کار قرار گرفته است و فعال می گردد.

امکان خرید متری مسکن در بازار سرمایه

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

وی ادامه داد: در چندین مورد، نظر اصلاحی روی قانون ساماندهی و فراوری و عرضه مسکن وجود داشت که در جلسات متعدد، توافقاتی حاصل شد. با اصلاح قانون ساماندهی، تحرکی در بخش مسکن ایجاد می گردد؛ بدین معنا، علاوه بر مسوولیت در تامین مسکن، تامین خدمات توسعه شهری نیز فعال خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به این مطلب که برای فعال کردن بازار سرمایه در چندین مورد تفاهم حاصل شده است، اضافه نمود: فعال کردن صندوق های زمین و ساختمان و تامین زمین موردنیاز فراوری مسکن با اصلاح آیین نامه بر اساس مسائلی که سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت عمران شهرهای جدید و شرکت بازآفرینی داشت، در جریان است.

محمودزاده گفت: با اصلاح قانون ساماندهی و فراوری و عرضه مسکن، تحرکی در بخش فراوری مسکن ایجاد می گردد و می توان علاوه بر تامین مسکن، تامین خدمات و توسعه شهری را نیز همزمان انجام داد و فعال کرد.

وی یادآور شد: هم اکنون 13 پروژه سازمان ملی زمین و مسکن، تعدادی از پروژه های شرکت عمران شهرهای جدید و همچنین شرکت بازآفرینی آماده یا در حال آماده شدن است که در تامین خدمات شهری آن، مسائلی وجود داشت که با اصلاح آیین نامه و تصویب آن در دولت مسائل موجود، حل می شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی از تفاهم با سازمان بورس برای تامین سرمایه مستقیم بخش خصوصی در صندوق زمین و ساختمان اطلاع داد و گفت: چنانچه بخش خصوصی و فعالان صنعت ساخت و ساز بخشی از صندوق ها را اجاره نمایند، توان تامین اعتبار صندوق ها وجود دارد.

محمودزاده موضوع مهم دیگر در بازار سرمایه را، تامین مصالح برشمرد و اضافه نمود: امکان خرید و فروش سهام مسکن که تحت عنوان خرید متری مسکن شناخته می شد در بازار سرمایه وجود دارد.

وی فروش اقساطی را بزرگترین جذابیت طرح اقدام ملی مسکن، برشمرد و شرح داد: با توجه به استراتژی وزارت راه و شهرسازی در مورد فراوری مستمر مسکن و نام گذاری امسال تحت عنوان جهش فراوری، امکان مشارکت بخش خصوصی در فراوری و عرضه مسکن فراهم شده است. بخش خودمالکی از جمله تمهیدات برای مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن و فراوری و عرضه آن است.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1106

به "امکان خرید متری مسکن در بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان خرید متری مسکن در بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید