تنفس پاک در تهران طی 24 ساعت گذشته

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به پاک بودن هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته گفت: طی امروز (4 اردیبهشت) شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها طی بعضی ساعات فراهم می گردد.

تنفس پاک در تهران طی 24 ساعت گذشته

حسین شهبازی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشاندهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (4 اردیبهشت) نسبت به روز گذشته است، اظهارکرد: طی امروز شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها طی بعضی ساعات فراهم می گردد همچنین وزش باد به بزرگی 3 تا 5 متر بر ثانیه طی بعضی ساعات به ویژه بعد ازظهر در بهبود شرایط موثر است.

وی ادامه داد: با تداوم این وضعیت جوی تا صبحگاه فردا (5 اردیبهشت) افزایش نسبی در غلظت بعضی آلاینده ها مشاهده می گردد. هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز به تدریج بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده می گردد و پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوای پایتخت را به دنبال دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات امروز (4 اردیبهشت) شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار است، گفت: از بعد ازظهر فردا (5 اردیبهشت) همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی وضعیت کیفیت هوای پایتخت در شرایط بهتری قرار می گیرد.

به گفته شهبازی دمای هوا در پایتخت تا روز آینده روند افزایشی دارد.

وی در سرانجام با بیان اینکه کیفیت هوای 24 ساعت گذشته تهران منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 48 در شرایط پاک قرار داشت، توضیح داد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین 70 در شرایط سالم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 20 تیر 1398 شناسه مطلب: 230

به "تنفس پاک در تهران طی 24 ساعت گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنفس پاک در تهران طی 24 ساعت گذشته"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید