جزئیات جدید از ورود روح الله زم به تور سازمان اطلاعات سپاه

به گزارش سفر به فرانسه، یک مقام مسئول در سازمان اطلاعات سپاه ابعاد جدیدی از اقدام اطلاعاتی این سازمان در دستگیری روح الله زم سرشبکه جریان معاند آمدنیوز را تشریح کرد.

جزئیات جدید از ورود روح الله زم به تور سازمان اطلاعات سپاه

به گزارش گروه سیاسی سفر به فرانسه، یکی از مسئولین طراحی و اجرای عملیات اخیر سازمان اطلاعات سپاه که طی آن روح الله زم سرشبکه جریان معاند آمدنیوز دستگیر شد، ابعاد جدیدی از این اقدام اطلاعاتی کم سابقه را تشریح کرد.

این مقام مسئول در پاسخ به سوالی در خصوص اهمیت عملیات اجرا شده از نقطه نظر بکارگیری شگرد های اطلاعاتی، گفت: مهمترین ویژگی این عملیات، معماری دقیق و چند لایه اطلاعاتی است که طی آن و با استفاده از روش های نرم اطلاعاتی، سوژه مورد نظر از مجموعه سپر های حفاظتی که از سوی سرویس های جاسوسی بیگانه برای او فراهم شده بود جدا و وارد تور سازمان اطلاعات سپاه شد.

وی با اشاره به رویکرد اتخاذ شده از سوی رسانه های گروهی معاند که بلافاصله پس از انتشار اطلاعیه سپاه تلاش کردند تا عملیات اجرا شده را در سطح دستگیری یک روزنامه نگار تقلیل بدهند، اضافه کرد: به صورت طبیعی دستگیری یک فرد که با پوشش کار رسانه ای در حال دروغ پراکنی علیه نظام بود نمی تواند هدف اصلی طراحی و اجرای این عملیات پرمخاطره باشد.

این مقام مسئول در سازمان اطلاعات سپاه اضافه کرد: فرد دستگیر شده کانون تلاقی و تبادل پیام در شبکه تغذیه و پشتیبانی جریان آمدنیوز در داخل و خارج کشور بوده و در اختیار دریافت وی می تواند شناسایی و انهدام مجموعه این شبکه را به دنبال داشته باشد.

وی بیان کرد: در جریان این عملیات، شبکه پیچیده ای که برای جنگ ادراکی علیه جمهوری اسلامی طراحی شده بود با مجموعه ساختار ها و بستر های ارتباطی و اطلاعاتی آن در داخل و خارج از کشور مورد ضربه قرار گرفت که ابعاد و دستاورد های آن به تدریج اطلاع رسانی خواهد شد.

این مقام مسئول در سازمان اطلاعات سپاه از آمدنیوز به عنوان پنجره یک سامانه پیچیده اطلاعاتی که از سوی سرویس های دشمن برای ایجاد ناامنی روانی در جامعه، تفرقه افکنی میان ارکان مختلف نظام و لطمه زدن به سرمایه اجتماعی کشور طراحی شده بود نام برد و گفت: هدف اصلی این عملیات، دست یابی به الگوریتم پیچیده ای بود که شبکه اعمال جنگ ادراکی علیه افکار عمومی داخلی بر اساس آن طراحی شده بود و سرمایه اجتماعی کشور را مورد هجوم قرار می داد.

این مقام مسئول در خاتمه شرح داد: سازمان اطلاعات سپاه به دلیل در اختیار داشتن نیرو های جوان، تحصیل کرده، متدین و با انگیزه، مجموعه ای پویا، چابک و دانش بنیان است که توانسته با ایجاد سازوکار های جدید مبتنی بر بهره گیری از روش های ابتکاری نرم، فراتر از پیش بینی و برآورد سرویس های اطلاعاتی حریف، دشمن را به صورت مستمر غافلگیر کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 579

به "جزئیات جدید از ورود روح الله زم به تور سازمان اطلاعات سپاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید از ورود روح الله زم به تور سازمان اطلاعات سپاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید