درمان امیدوار کننده کووید، 19 با نانو مواد مبتنی بر کربن

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، پژوهشگران اسپانیایی در آنالیز تازه خود نشان داده اند که نانومواد مبتنی بر کربن می توانند درمان امیدوارکننده ای برای کووید-19 باشند.

درمان امیدوار کننده کووید، 19 با نانو مواد مبتنی بر کربن

به نقل از نانومگزین، گروهی از دانشمندان دانشگاه کاتولیک والنسیا(UCV) در پژوهش نوی نشان داده اند که نانومواد مبتنی بر کربن با مقدار مسمومیت کم یا بدون مسمومیت برای انسان، درمان های امیدوارنماینده ای برای سینه پهلو ناشی از کووید-19 و بعلاوه سایر ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها از جمله انواع مقاوم در برابر دارو هستند.

پروفسور آنجل سرانو(Ángel Serrano)، پژوهشگر ارشد این پروژه و همکارانش، پژوهش های اجرا شده در خصوص فعالیت ضد ویروسی و ویژگی های ضد میکروبی نانومواد مبتنی بر کربن از جمله فولرن(Fullerene)، نقاط کربنی، گرافین و محصولات جانبی آن را مورد آنالیز قرار دادند. آنها در پژوهش خود، این موضوع را تایید کردند که نانومواد مبتنی بر کربن، فعالیت ضد ویروسی در برابر 13 رشته ویروس از جمله کروناویروس را دارا هستند.

نانومواد مبتنی بر کربن علاوه بر فعالیت ضد میکروبی، سازگاری زیستی، تجزیه بیولوژیکی و توانایی فراوری مجدد بافت در طیف گسترده، عملکرد عمدتا فیزیکی دارند و با خطر کمتر مقاومت ضد میکروبی همراه هستند.

باکتری ها کووید-19 را بدتر می نمایند

پژوهش در این حوزه، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و احتیاج فوری به گزینه های درمانی برای کووید-19 را مطرح می نماید. درمان های ارائه شده برای سینه پهلو ویروسی و سندروم حاد تنفسی مرتبط با کووید-19، هیچ تاثیری را در آزمایش های بالینی نشان نداده اند و یا تاثیر کمی داشته اند.

این شرایط معمولا بدتر می گردد زیرا پاتوژن های باکتریایی می توانند سینه پهلو ناشی از کروناویروس را تشدید نمایند. مقاومت آنتی بیوتیکی در درمان سینه پهلو، به صورت هشدار دهنده ای در حال افزایش است. به همین علت شاید درمان های نو از جمله درمان با نانومواد مبتنی بر کربن بتوانند یک راهکار پایدار ارائه دهند.

دانشمندان 10 کشور از سراسر دنیا که در حوزه کروناویروس کار می نمایند، در این پژوهش شرکت دارند که به سرپرستی آزمایشگاه بیومواد و مهندسی زیستی دانشگاه کاتولیک والنسیا انجام می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1867

به "درمان امیدوار کننده کووید، 19 با نانو مواد مبتنی بر کربن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان امیدوار کننده کووید، 19 با نانو مواد مبتنی بر کربن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید