روزنامه آمریکایی فاش کرد: اختلاف ریاض و واشنگتن درباره اتهام زنی ها به ایران

به گزارش سفر به فرانسه، فارس نوشت: یک روزنامه آمریکایی به نقل از منابع آگاه خبر داده که ریاض و واشنگتن درباره اتهام زنی آمریکا به ایران در مورد حمله روز شنبه به تاسیسات نفتی آرامکو و نحوه پاسخ به این حمله اختلاف دارند.

روزنامه آمریکایی فاش کرد: اختلاف ریاض و واشنگتن درباره اتهام زنی ها به ایران

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از افراد آگاه گزارش داد، یافته های سازمان های اطلاعاتی آمریکا نشان می دهد که ایران در پشت حمله به صنعت نفت عربستان سعودی قرار گرفته است.

طبق این گزارش، این ارزیابی اطلاعاتی آمریکا روز دوشنبه (دیروز) اجرا شده اما به صورت علنی و عمومی منتشر نشده است.

منابع آگاه به این روزنامه گفتند: مقام های آمریکا گزارش ها و ارزیابی اطلاعاتی خود را در اختیار عربستان سعودی قرار دادند که در آن آمده است که ایران روز شنبه با بیش از 20 پهپاد و حداقل 12 موشک تاسیسات نفتی سعودی را هدف قرار داده است.

بنا بر گزارش وال استریت ژورنال، مقام های سعودی گفتند که آمریکا درباره این جمع بندی که این حمله را ایران انجام داده، مدارک کافی (به عربستان سعودی) ارائه ندادند؛ موضوعی که نشان می دهد اطلاعات آمریکا اطلاعاتی قطعی و صریح نیستند.

این رسانه همچنین اطلاع داد، مقام های آمریکایی در نظر دارند که طی روزهای آینده اطلاعات بیشتری در رابطه با این حمله را در اختیار سعودی ها قرار دهند.

وال استریت ژورنال همچنین از اختلافات آمریکا و عربستان سعودی در رابطه با نحوه پاسخ گفتن به حمله روز شنبه به تاسیسات آرامکو هم اطلاع داده است.

در این گزارش آمده است: مقام های آمریکا و سعودی درباره نحوه پاسخگویی (به این حمله) اختلاف دارند. بعضی می خواهند که به ایران حمله نظامی نمایند در حالی که بعضی دیگر، نگران هستند که انجام این حمله جرقه یک جنگ منطقه ای را روشن کند.

شنبه (23 شهریورماه) سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن بیان کرد، یگان پهپادی یمن با 10 پهپاد پالایشگاه های بقیق و خریص شرکت آرامکو را هدف قرار داد اما مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا مدعی شده که ایران این حمله را انجام داده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 469

به "روزنامه آمریکایی فاش کرد: اختلاف ریاض و واشنگتن درباره اتهام زنی ها به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه آمریکایی فاش کرد: اختلاف ریاض و واشنگتن درباره اتهام زنی ها به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید