شوک چند دقیقه ای قطع اینترنت

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، بررسی ها حاکی از آن است که اینترنت ثابت و همراه برای حدود چهار دقیقه کاملا قطع و دسترسی کاربران به اینترنت غیرممکن شد. هنوز دلیل این امر مشخص نیست، اما پیگیری از برخی اپراتور ها به این نتیجه رسید که ظاهرا مسئله ای از سوی ارتباطات زیرساخت وجود داشته است.

شوک چند دقیقه ای قطع اینترنت

به گزارش ایسنا؛ پیگیری های برای تعیین شدن دلیل این موضوع از شرکت ارتباطات زیرساخت به این نتیجه رسید که این شرکت به زودی اطلاعیه ای در راستای توضیح دلیل این مساله منتشر خواهد کرد.

گفتنی است سایت مرکز تبادل ترافیک داده تهران که شرایط شبکه اینترنت را نشان می داد، در روز های گذشته از دسترس خارج شده است.

اختلال در اینترنت کشور طی هفته گذشته هم وجود داشت که در نهایت سهراب آغ بیات- معاون فنی شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور - درباره دلیل اختلال رخ داده در اینترنت کشور اظهار کرد: با توجه حجم ترافیک داخل کشور و توسعه ای که باید اتفاق بی افتد، موقتا شاهد افت ترافیکی هستیم که با تلاش شبانه روزی همکاران شرکت ارتباطات زیرساخت، ان شاءالله این مشکل در حال حل شدن است و به زودی دیگر این مشکل پیش نخواهد آمد.

وی ضمن عذرخواهی از مردم به دلیل اختلال پیش آمده گفته بود با تحمل و صبوری که انجام می دهند به ما اجازه دهند که این مشکل حل شود. اما پس از اظهارات معاون شرکت ارتباطات زیرساخت، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از رفع مشکل مرکز تبادل ترافیک کشور خبر داده و تاکید کرد که هم اکنون سکو های داخلی و پیام رسان ها بدون مشکل مشغول خدمات رسانی به هموطنان هستند و شرایط خدمات داخلی به حالت عادی برگشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 8 بهمن 1401 بروزرسانی: 8 بهمن 1401 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2319

به "شوک چند دقیقه ای قطع اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوک چند دقیقه ای قطع اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید