فوتبال هسته ای مایک پنس در شورش کنگره در معرض خطر بود

به گزارش سفر به فرانسه، تصاویر منتشر شده جدید از دوربین های مداربسته مربوط به یورش ششم ژانویه به کنگره نشان می دهند که شورشی ها تنها 30 متر از مایک پنس وقتی که داشت فرار می کرد، فاصله داشتند اما نکته حائز اهمیت که حتی بازرسان مجلس نمایندگان هم آن را فراموش کردند این است که یکی از افسران نیروی هوایی فوتبال هسته ای یا همان کیف بزرگ سیاه رنگ را که حاوی کدهای پرتاب اتمی است، در دست داشت.

فوتبال هسته ای مایک پنس در شورش کنگره در معرض خطر بود

به نوشته روزنامه گاردین، این کدها در کیف مذکور که معاون رئیس جمهوری آمریکا حمل می کند تا زمانیکه شخص رئیس جمهوری نمرده یا فاقد صلاحیت نشده، فعال نمی شود. اما مساله مهم همچنان در یورش به کنگره در ششم ژانویه این است که ممکن بود این کیف حاوی کدهای اتمی به دست افراد شورشی بیفتد.

تام کولینا، مدیر سیاست گذاری در گروه حمایتی خلع سلاح موسوم به صندوق Ploughshares گفته است: اگر هم شورشی ها کیف فوتبال اتمی پنس را به دست می آوردند، نمی توانستند دستور پرتاب بدهند اما شاید مردم از آن مطلع می شدند و همین مساله می توانست باعث ناآرامی و وحشت عمومی شود و مقام ها باید به آن پاسخ می دادند.

محافظان سرویس مخفی در اطراف مایک پنس، معاون ترامپ به احتمال زیاد از کیف با نیرویی مرگبار و حق تیر حفاظت می کردند اما اگر شورشی های طرفدار ترامپ می خواستند این کیف را به زور به دست بیاورند، نزدیک می شدند و نه تنها به کدهایی برای تشخیص هویت معاون رئیس جمهوری و تایید دستوراتش دست می یافتند، بلکه به تجهیزات ارتباطی رمزگذاری شده نیز دست پیدا می کردند که به آنها این امکان را می داد تا با مرکز فرماندهی ارتش ملی در پنتاگون هم تماس برقرار کنند.

مهمتر از همه، آنها می توانستند به تمام گزینه های حمله هسته ای که در طول شبانه روز در اختیار فرمانده کل ارتش ایالات متحده قرار می گیرد، دسترسی یابند.

به گفته هانس کریستنسن، مدیر پروژه اطلاعات اتمی در فدراسیون دانشمندان آمریکا، این شورشی ها می توانستند به تمامی اطلاعات درباره زیرساخت ها و فناوری هایی که بسیار مهم هستند، دست پیدا کنند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1608

به "فوتبال هسته ای مایک پنس در شورش کنگره در معرض خطر بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال هسته ای مایک پنس در شورش کنگره در معرض خطر بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید