نگه داشتن خانه های خالی، دیگر صرفه مالی ندارد

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با اجرای قانون مالیات های مستقیم تعداد بیشتری از واحدهای مسکونی به بازار عرضه خواهد شد و دیگر نگه داشتن واحدهای خالی برای مالکان صرفه مالی نخواهد داشت.

نگه داشتن خانه های خالی، دیگر صرفه مالی ندارد

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده روز آدینه در تبادل نظر با ایرنا گفت: به غیر از طرح ها و قراردادهایی که در سال گذشته برای فراوری پایدار مسکن منعقد شد، راه اندازی سامانه املاک و اسکان با هدف تعادل بخشی به بازار مسکن راه اندازی شد.

وی اضافه کرد: راه اندازی این سامانه و ثبت اطلاعات در آن، فوری ترین ابزاری بود که به بازار تعادل بخشید. در ابتدا حدود 2 میلیون و 100 هزار واحد شهری خالی وجود داشت و با راه اندازی سامانه املاک و اسکان امیدوار به عرضه این واحدها بودیم.

به گفته محمودزاده، دولت در سال گذشته و در مدت کوتاهی پیروز به بارگذاری اطلاعاتی از شرایط خانه های خالی شد که تا قبل از آن وجود نداشت.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در ابتدا یک میلیون و 500 هزار واحد خالی ثبت شد و سپس از مالکان خواستیم اگر اطلاعات ثبت شده خلاف واقع است و ملک معرفی گردیده فروش و اجاره رفته وارد سامانه شده و اطلاعات جدید را ثبت نمایند.

وی گفت: در نهایت یک میلیون و 300 هزار واحد خالی شناسایی و به سازمان امور مالیاتی معرفی گردید تا قبض های مالیاتی برای آنها صادر گردد.

به گفته محمودزاده، اکنون و با تشدید اجرای ماده 54 قانون مالیات مستقیم حتما نگه داشتن واحد خالی مالی نیست و با عرضه آنها به تعادل بازار یاری زیادی خواهد نمود.

هدف قانونگذار در ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم، جلوگیری از ورود سرمایه به بازار سوداگری، سفته بازی و معاملات با استفاده از خانه های خالی و به منظور افزایش سرمایه و دارایی شخص است و دولت تصمیم دارد تا مسکن را در قالب یک کالای مصرفی مورد استفاده قرار گیرد. قرار است از خانه های خالی، مالیات های ویژه اخذ گردد.

وزیر راه و شهرسازی نیز پیش از این گفته بود: تا به امروز یک میلیون و 300 هزار خانه خالی شناسایی شده و لیست آن در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است و با اقدام تکمیلی ثبت نام مالکان در سامانه املاک و اسکان بر اساس قانون جدید، تلاطم در بازار مسکن فروکش نموده و مردم آسایش پیدا خواهند کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1729

به "نگه داشتن خانه های خالی، دیگر صرفه مالی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگه داشتن خانه های خالی، دیگر صرفه مالی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید