هشدار مجلس به دولت

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، 226 نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای بر لزوم توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی از پنجم اسفندماه تاکید کردند.

هشدار مجلس به دولت

در این بیانیه که سید محسن دهنوی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در سرانجام جلسه علنی قرائت کرد، به عدم اجرای برجام از طرف آمریکا و کشورهای غربی اشاره شده و آمده است: فرایند اجرای تعهدات یک طرفه از سوی مسوولین دولتی ایران به مدت 5 سال ادامه یافت تا اینکه مجلس انقلابی در دفاع از منافع ملت ایران تصمیم گرفت طرح مهم اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را با 251 رأی موافق در 11 آذرماه 99 به تصویب برساند.

در ادامه این بیانیه آمده است: در راستای دفاع از حقوق هسته ای و وادار کردن دشمنان ملت به برداشتن تحریم های ظالمانه به تبع آن گشایش اقتصادی مقرر شده است غنی سازی 20 درصدی اورانیوم آغاز و نیز با اعطای مهلت دو ماهه به آمریکا و سه کشور اروپایی برای برداشتن تحریم های ظالمانه در صورت عدم صداقت و عدم انجام تعهدات ملت ایران نیز اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی در راستای اجرای بندهای 26 و 36 و بند 13 قطعنامه 2231 را متوقف شود.

کنندگان تاکید کردند: همه مسوولان نظام از جمله مدیران دولتی موظف هستند که در صورت عدم رفع تحریم ها، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را به صورت کامل از 5 اسفند 99 متوقف و بازرسی های آژانس را صرفا محدود به نظارت های پادمان کنند.

در سرانجام این بیانیه آمده است که به مردم ایران اطمینان می دهیم که در دفاع از حقوق آن ها به هیچ وجه کوتاه نیامده و به دشمنان ملت ایران نیز اعلام می کنیم که ایران سربلند و قوی گام های پیشرفت صنعتی و هسته ای خود را متوقف نخواهد کرد.

امروز گروسی مدیرکل آژانس در تهران حضور دارد تا در این باره با مقامات ایرانی مذاکره کند. احتمالا بیانیه مجلس برای پیشگیری از هرگونه توافق جدید ایران و آژانس است. این در حالی است که مقامات دولتی تاکید کردند که قانون مجلس را اجرا می کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1633

به "هشدار مجلس به دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مجلس به دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید