وابستگی صنعت مونتاژ خودرو با بومی سازی الکترود جوش مقاومتی کاهش یافت

به گزارش سفر به فرانسه، شرکت آرتاش کامپوزیت با تلاش متخصصان خود پیروز به ایجاد دانش فنی و بومی سازی فناوری تولید قطعات سره الکترود جوش مقاومتی شده است که به این وسیله وابستگی صنعت مونتاژ خودرو کاهش یافت.

وابستگی صنعت مونتاژ خودرو با بومی سازی الکترود جوش مقاومتی کاهش یافت

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، آرش کمان کش مدیرعامل شرکت آرتاش کامپوزیت با اشاره به فروش 300 هزار الکترود جوش نانو به شرکت های خودروسازی از ابتدای سال تا کنون گفت: این الکترود های جوش که برای استفاده در صنعت خودروسازی بسیار مناسب هستند، توسط شرکت های خودروساز داخلی استفاده می شوند. ایران خودرو و شرکت های تابعه این خودروساز از جمله مصرف کنندگان اصلی این الکترود های نانو هستند. از آن جایی که شرکت ایران خودرو به جوش با مقاومت ویژه ای نیاز دارد، از الکترود های نانو استفاده می کند.

سره جوش مقاومتی پرمصرف ترین قطعه در صنعت تولید خودرو و لوازم خانگی است. بیش از 95 درصد قطعات بدنه خودرو، با این نوع جوش ساخته می شوند. این دستگاه مجهز به یک فک است که دو سره (الکترود) جوش روی آن قرار می گیرد که شرکت آرتاش کامپوزیت بخش مهمی از نیاز سالانه صنعت خودرو کشور را تأمین می کند.

در این محصول از نانوذرات برای افزایش عمر قطعات استفاده شده که با این کار عمر قطعات 2 تا 3 برابر افزایش می یابد. آرترود، نانوکامپوزیتی از جنس مس و نانو ذرات آلومینا است که در ساخت سره های الکترود جوش مقاومتی به کار رفته است. این محصول، مقاومت مکانیکی و هدایت الکتریکی و حرارتی بالایی دارد؛ این ویژگی ها جزء جدایی ناپذیر الکترود های جوشکاری مقاومتی است.

در طول 50 ساله تولید خودرو در ایران، کشور ما همواره در زمینه قطعات سره الکترود وابسته به کشور های خارجی بوده است؛ لذا به واسطه ورود این قطعات، میزان زیادی ارز از کشور خارج شده و صنعت مونتاژ خودرو همواره صنعتی وابسته بوده است. شرکت آرتاش کامپوزیت با تلاش متخصصان خود پیروز به ایجاد دانش فنی و بومی سازی فناوری تولید قطعات سره الکترود جوش مقاومتی، شامل کلاهک های جوش نقطه ای و نازل های جوش زیر پودری، شده است. با انجام این مهم، کاهش خروج ارز از کشور و وابستگی صنعت خودروسازی محقق شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1382

به "وابستگی صنعت مونتاژ خودرو با بومی سازی الکترود جوش مقاومتی کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وابستگی صنعت مونتاژ خودرو با بومی سازی الکترود جوش مقاومتی کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید