وزارت خارجه آمریکا: تنها منتظر حرف انگلیس هستیم تا دیپلمات های روس را اخراج کنیم

وزارت امور خارجه آمریکا ضمن بیان اینکه تنها مدرکی که آمریکا برای مجازات مسکو احتیاج دارد، سخنان انگلیس در این باره است، اظهار کرد، روسیه باید برای بهبود روابط با آمریکا و ناتو به دست داشتن در حمله شیمیایی علیه جاسوس دوجانبه سابق روس اعتراف کند.

وزارت خارجه آمریکا: تنها منتظر حرف انگلیس هستیم تا دیپلمات های روس را اخراج کنیم

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، هیدر ناوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اظهار کرد: اگر روسیه می خواهد روابط خود را بهبود بخشد، باید به مسئولیت خود در این حمله اعتراف نموده و رفتارهای خشونت آمیز خود را متوقف کند.

ناوئرت اضافه نمود، 48 دیپلمات حاضر در هیات های دیپلماتیک روسیه در آمریکا و 12 دیپلمات دیگر که در سازمان ملل حضور دارند، جاسوس و افسرانی هستند که تحت پوشش دیپلماتیک فعالیت می نمایند.

سایر متحدان آمریکا از جمله کانادا، استرالیا، اوکراین و چندین عضو دیگر ناتو نیز از آمریکا پیروی نموده و بیش از 130 دیپلمالت روس را پس از این حمله شیمیایی علیه جاسوس دوجانبه سابق روس اخراج کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اذعان کرد: ما مطمئنا می دانیم که روسیه مسئول این حمله است و در این باره سوالی وجود ندارد.

وی همچنین توضیح داد که آمریکا تنها منتظر حرف متحد خود یعنی انگلیس است و زمانی که انگلیس اعلام کند که مدرکی برای اثبات دست داشتن مسکو در این حمله دارد، آمریکا تمام دلایل کافی را برای پذیرفتن این ادعا دارد.

روزنامه کومرسانت روسیه نیز سندی پنج صفحه ای که توسط دولت لندن درباره حمله سالیزبری تهیه شده بود، منتشر کرد. این سند که همچنان مدرکی از دست داشتن روسیه در این اقدام ارائه نمی کند، تاکید دارد که به جز روسیه طرف دیگری نمی تواند این حمله را ترتیب داده باشد. در این سند آمده است: بدون شک روسیه مسئول این حمله است و هیچ شرح جایگزینی برای این فرضیه وجود ندارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 16 آبان 1398 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 533

به "وزارت خارجه آمریکا: تنها منتظر حرف انگلیس هستیم تا دیپلمات های روس را اخراج کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه آمریکا: تنها منتظر حرف انگلیس هستیم تا دیپلمات های روس را اخراج کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید