چند بیمار کرونایی از سفر هوایی جاماندند

به گزارش سفر به فرانسه، خبرنگاران : معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی از صادر نشدن بلیت برای 700 بیمار کرونایی در حوزه هوایی، ریلی و جاده ای خبر داد و گفت: دیگر پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده مانند ضدعفونی کردن، رعایت فاصله اجتماعی و... به صورت روزانه اجرا می شود.

چند بیمار کرونایی از سفر هوایی جاماندند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا ،شهرام آدم نژاد اظهار کرد: اجرای پروتکل های بهداشتی در همه حوزه های حمل و نقل از جمله زیر بخش های جاده ای، ریلی و هوایی همه روزه اجرا می شود و از ابتدای آذر ماه که استعلام مسافران برای انجام سفرهای داخلی برون شهری در همه زیر بخش های مختلف اجباری اعلام شد. صدور بلیت برای مسافران منوط به اجرای این پروتکل شده و همه سیستم های خرید و فروش بلیت سفر به سامانه مورد نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متصل شد.

وی اجرای پروتکل اخیر درباره استعلام شرایط ابتلا مسافران به ویروس کرونا از چهارشنبه هفته گذشته در حوزه ریلی و شنبه هفته جاری در حوزه هوایی تکمیل شد، اضافه نمود: در این راستا از ابتدای آذر ماه تا کنون بیش از 700 مسافر که تست کرونای آن ها مثبت شده و از اعلام نتیجه تست کمتر از 14 روز گذشته بود، بلیتی صادر نشد.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در زمینه گندزدایی و ضدعفونی همه بخش های حمل و نقل نیز رصد روزانه صورت می گیرد و بر اساس آمارهای موجود هزار و 540 پایانه مسافری ریلی، جاده ای و ترمینال و فرودگاه ضدعفونی می شود و 410 هزار هواپیما، قطار، اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه پلاک عمومی نیز ضدعفونی شده و می شوند.

آدم نژاد گفت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز از روز نخست ابلاغ در همه حوزه ها اجرایی شد بدین شکل که در حوزه ریلی با 50 درصد ظرفیت مسافرگیری صورت گرفت و در ابتدا در حوزه هوایی دو ردیف آخر کابین خالی نگه داشته می شد و در ادامه شاهد اجرای پروتکل جدید برای رعایت محدودیت 60 درصدی برای پذیرش مسافر بودیم که در این زمینه صنعت هوایی کشور همکاری بسیار خوبی داشتند.

وی اظهار کرد: در اجرای این پروتکل ها وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت ارتباطات همکاری لازم را انجام داده اند و هر پروتکلی نیاز باشد و به ما ابلاغ کنند اجرایی خواهیم کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1457

به "چند بیمار کرونایی از سفر هوایی جاماندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند بیمار کرونایی از سفر هوایی جاماندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید