کم شنوایی در زمان سرماخوردگی را جدی بگیرید

به گزارش خبرنگاران، مهدی خواجوی گفت: در گذشته زمانی که بر اثر عفونت گوش آسیب پایدار به گوش میانی وارد می شد تمام گوش میانی توسط جراح تخلیه می شد و شنوایی افت بسزایی پیدا می کرد ولی امروزه با عمل های جراحی در صورتی که بیمار به موقع به متخصص مراجعه نماید عفونت مزمن را می تواند با درمان های ترمیمی نه تنها عفونت راکنترل کند بلکه شنوایی فرد را هم بهبود ببخشد.

کم شنوایی در زمان سرماخوردگی را جدی بگیرید

وی در مورد تومورهای اعصاب شنوایی که داخل جمجه واقع شده است، اضافه کرد: در گذشته جراحی بسار وسیع صورت می گرفت و آسیب جدی به اعصاب شنوایی و تعادلی و همچنین اعصاب صورت وارد می شد ولی امروزه با روش های محافظه کارانه بدون آسیب به نسوج و اعصاب دیگر داخل مغز، تومور برداشته می شود و سلامتی فرد به دست می آید.

خواجوی ادامه داد: در مورد تومورهای حنجره اگر بیمار با توجه به علائم اولیه مراجعه کند با روش های ساده معاینه در مطب، بیماری تشخیص داده می شود و با روش های پیشرفته ای که وجود دارد و تومورها را درمان کامل انجام شود و حتی بیمار صدای خود را داشته باشد در مراحل پیشرفته نیز که حنجره به طور کامل برداشته می شود با توجه به امکانات پیشرفته امروزی فرد قادر به تکلم و صحبت کردن است.

وی گفت: درمجموع در تمامی قسمت های جراحی های ناحیه گوش، گلو، بینی و سر و گردن با توجه به پیشرفت های امروزه در جهان که در ایران هم امکانات آن وجود دارد، قابل درمان است، به خصوص روش های جراحی قاعده جمجمه از طریق روش های آندوسکوپیک پیشرفته بدون احتیاج به باز کردن قسمت های مهمی از صورت و جمجمه، انجام می شود و بیمار هم از نظر ظاهر و هم عملکرد آسیب نمی بینند.

شانزدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران، 6 تا 9 آذر 97 در مرکز همایش های رازی تهران با حضور صاحبنظران بین المللی و اساتید دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کم شنوایی در زمان سرماخوردگی را جدی بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کم شنوایی در زمان سرماخوردگی را جدی بگیرید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید