اجباری شدن تست کرونا برای سفرهای دریایی، هجوم مسافران کمتر شد

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، در پی هجوم مسافران به بنادر جنوبی کشور و بروز نگرانی هایی در این زمینه مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: برای کنترل و رصد بیشتر در این زمینه تست فوری کرونا از مسافرانی که می خواهند از شناورها استفاده نمایند، گرفته می گردد و با استفاده از نظارت ها و سختگیری های بیشتر هجوم مسافران به بنادر جنوبی کشور کمتر شده است.

اجباری شدن تست کرونا برای سفرهای دریایی، هجوم مسافران کمتر شد

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران، اوایل بهمن ماه نگرانی هایی درباره هجوم مسافران به استان های جنوبی به ویژه بنادر شهید حقانی که به جزایر کیش و قشم منتهی می گردد، به وجود آمد و تصاویری از آن نیز در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد. چرا که براساس آمارها تعداد مسافران این مناطق در بازه زمانی مذکور سه برابر نسبت به هفته های قبل از آن بیشتر شده بود.

در این راستا چنگیز جوادپور - مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی- در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در پروتکل های استانی و منطقه ای تغییراتی به وجود آمد که باعث شد هجوم مسافران به بندر شهید حقانی کمتر گردد که یکی از آنها فعال تر شدن سامانه ماسک است و بر این اساس همه افرادی که به جزایر جنوبی می آیند و قصد ورود به پایانه های مسافری مانند پایانه بندر شهید حقانی را دارند از این طریق رصد می شوند.

وی اضافه نمود: مسئله ای که در این زمینه داریم این است که بعضاً افرادی که تست کرونای آنها مثبت شده است در سامانه ماسک قابل ردیابی نیستند و این مساله را اعلام نموده ایم و امیدواریم هر چه زودتر ارتباط وزارت بهداشت و سازمان بنادر از این طریق تسهیل گردد و بتوانیم همه افراد مبتلا به کرونا و آنهایی که تستشان مثبت شده است را شناسایی کنیم.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه مسلماً از ورود افراد مشکوک و مبتلا به شیوع ویروس کرونا به پایانه های بندری جلوگیری خواهیم کرد، گفت: یکی دیگر از مشکلاتی که در زمینه رصد مسافران به مناطق جنوبی و پایانه های مسافری بندری داریم این است که آنها در داخل این مجموعه ها رصد می شوند و به نظر می رسد بهتر است با یاری وزارت بهداشت بتوانیم جایی خارج از این پایانه ها و در مبادی ورودی برای پزشکان و پرسنل ایستگاه های وزارت بهداشت در نظر بگیریم تا افراد مشکوک قبل از ورود به پایانه های مسافری بنادر شناسایی شده و در صورت مشکوک بودن به کرونا اجازه ورود به آنها داده نگردد.

جوادپور تاکید نمود: یکی دیگر از نکاتی که به نظر می رسد در این زمینه باید دقت بیشتری به آن گردد این است که افراد مبتلا و مشکوک باید قرنطینه شوند و به آنها اجازه داده نگردد تا خودشان انتخاب نمایند چراکه این افراد رها شوند تا رسیدن به مقصد یا منزلشان دیگران را هم مبتلا خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1635

به "اجباری شدن تست کرونا برای سفرهای دریایی، هجوم مسافران کمتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجباری شدن تست کرونا برای سفرهای دریایی، هجوم مسافران کمتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید