تفاهم نامه توسعه کشاورزی چهارمحال و بختیاری در حوضه کارون منعقد شد

تفاهم نامه 3 جانبه استانداری، مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری و وزارت جهاد کشاورزی در مورد تامین توسعه بخش کشاورزی در حوضه آبریز کارون به امضا رسید.

تفاهم نامه توسعه کشاورزی چهارمحال و بختیاری در حوضه کارون منعقد شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی استانداری، این تفاهمنامه با عنوان تامین اقتصادی و برنامه عملیاتی اجرای پروژه های تکمیلی تامین آب حوضه کارون در چهارمحال و بختیاری منعقد شده است.

موضوع این تفاهمنامه تامین 3 هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح های نیمه تمام حوضه آبریز کارون در چهارمحال و بختیاری است.

طرح های این تفاهمنامه با اولویت و ترتیب تکمیل پروژه های تامین، انتقال و توزیع آب است و عملیات داخل مزرعه پس از اتمام یا همزمان با عملیات این طرح ها با پیشرفت فیزیکی 50 درصد خواهد بود که زمان اجرای این طرح دو ساله است.

در این تفاهمنامه تعهدات وزارت جهاد کشاورزی، انجام مطالعات و آماده سازی طرح (پروژه)، اولویت بندی مراحل کار، عقد و اجرا قراردادها و برطرف مسائل قراردادها است.

تامین 150میلیون ریال اعتبار به ازای هر هکتار از طرح ها جهت انتقال آب به اراضی شیب دار، یاری های فنی و اعتباری برای توسعه روش های نوین آبیاری، اقدامات آموزشی و ترویجی برای بهره برداران و سرمایه گذاران، تامین سهم بهره برداران در قالب تفاهمنامه به میزان 15 درصد توسط استانداری چهارمحال و بختیاری و وزارت جهاد کشاورزی از دیگر بندهای این تفاهمنامه است.

تعهدات استانداری چهارمحال و بختیاری در این تفاهمنامه، تامین سهم اعتبارات استانی و مشارکت بخشی بهره برداران، حمایت از روند اجرایی، برطرف موانع و معارضت های اجتماعی ذی نفعان، تامین سهم بهره برداران از محل تسهیلات بانکی و تصویب ساختار این طرح در شورای برنامه ریزی استان است.

همچنین مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری تعهد نموده است که اعتبارات استانی و ملی برای این طرح ها جذب کند و نمایندگان برای برطرف معارضت های ذی نفعان و همکاری و مساعدت در تامین سهم بهره برداران اعم از اقتصادی، اعتباری و تسهیلات بانکی اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 6 تیر 1398 شناسه مطلب: 212

به "تفاهم نامه توسعه کشاورزی چهارمحال و بختیاری در حوضه کارون منعقد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه توسعه کشاورزی چهارمحال و بختیاری در حوضه کارون منعقد شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید