خبرنگاران سازمان ملل: گرسنگی ناشی از کرونا آمریکای لاتین را تهدید می کند

به گزارش سفر به فرانسه، تهران- خبرنگاران- سازمان ملل بامداد چهارشنبه با هشدار اینکه بحران ویروس کرونا در آمریکای جنوبی و کارائیب،40 میلیون نفر را به سمت نا امنی غذایی سوق داده، خواستار اقدام فوری برای جلوگیری از همه گیری گرسنگی در این منطقه شد.

خبرنگاران سازمان ملل: گرسنگی ناشی از کرونا آمریکای لاتین را تهدید می کند

به گزارش فرانس 24، برنامه جهانی غذا سازمان ملل (WFP) می گوید، در 11 کشور حوزه فعالیت این سازمان در منطقه (آمریکای لاتین)، تعداد افرادی که با نا امنی شدید غذایی رو به رو هستند از 3.4 میلیون نفر در آغاز سال میلادی به 14 میلیون افزایش یافته است.

میگوئل بارتو مدیر منطقه ای برنامه جهانی غذا سازمان ملل در آمریکای لاتین افزود، از جمله موارد موثر در ناامنی غذایی حدود 40 میلیون نفر، می توان به تأثیر مالی و اجتماعی ویروس کرونا اشاره کرد.

بارتو در ژنو به سفر به فرانسه گفت، ما واقعاً نگران تاثیر منفی این فرایند بر سلامتی هستیم.

وی شرح داد، پیش بینی های ما یک تصویر واضح را نشان می دهد. ما باید سریع عمل کنیم تا از بروز این بحران به یک بیماری همه گیری و گرسنگی جلوگیری کنیم.

بارتو گفت، برنامه جهانی غذا سازمان ملل (WFP) در سالجاری میلادی برای تأمین کمک های مورد نیاز منطقه، به 400 میلیون دلار نیاز دارد اما تا به امروز پیش بینی حمایت مالی بسیار کم بوده است.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، با شیوع ویروس کرونا در منطقه آمریکای لاتین شمار جان باختگان ناشی از این بیماری از 80 هزار نفر عبور کرده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1200

به "خبرنگاران سازمان ملل: گرسنگی ناشی از کرونا آمریکای لاتین را تهدید می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان ملل: گرسنگی ناشی از کرونا آمریکای لاتین را تهدید می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید