عرضه نفت اوپک برای هفتمین ماه پیاپی افزایش یافت

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، عرضه نفت اوپک در ماه ژانویه برای هفتمین ماه افزایش یافت، این در حالی است که کاهش تولید نیجریه افزایش تولید را محدود کرد.

عرضه نفت اوپک برای هفتمین ماه پیاپی افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، بررسی رویترز نشان داد که پس از توافق ائتلاف سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) برای تسهیل کاهش عرضه این ائتلاف، تولید نفت اوپک در ماه ژانویه برای هفتمین ماه افزایش یافته، این در حالی است که کاهش غیرارادی صادرات نیجریه این افزایش را محدود کرد.

این بررسی نشان داد که 13 عضو اوپک در ماه ژانویه 25 میلیون و 750 هزار بشکه در روز نفت عرضه کرده اند، این رقم 160 هزار بشکه در روز بیشتر از ماه دسامبر و نسبت به کاهش بی سابقه تولید این سازمان در ماه ژوئن بسیار کمتر بود.

در ماه ژانویه، بیشترین افزایش عرضه از طرف عربستان سعودی و عراق، دو تولیدکننده عمده این سازمان بود که سهمیه بالاتر آنها را نشان می دهد. در حالی که عراق در گذشته برای پایبندی به سهمیه کاهش تولید خود در توافق اوپک پلاس تلاش نکرده بود، در این ماه به طور کامل به سهمیه اش پایبند بود.

ائتلاف اوپک پلاس در ماه ژانویه موافقت کرد 500 هزار بشکه در روز بیشتر نفت تولید کند که سهم اوپک از آن حدود 300 هزار بشکه در روز است، علت این افزایش عرضه بهبود محدود تقاضای جهانی نفت از بحران ویروس کروناست.

این بررسی نشان داد که این سازمان کمی بیش از نیمی از این مقدار را عرضه کرده است، در نتیجه تولیدکنندگان اوپک که به این توافق متعهد هستند، در ماه ژانویه 103 درصد از کاهش وعده داده شده را اجرا کرده اند، این در حالی است که این رقم در ماه دسامبر 99 درصد بود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1598

به "عرضه نفت اوپک برای هفتمین ماه پیاپی افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه نفت اوپک برای هفتمین ماه پیاپی افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید