لوایح الحاق به 7 سند مصوب سازمان بین المللی کار تصویب شد

به گزارش سفر به فرانسه، تهران (پانا) - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب لوایح الحاق به هفت سند مصوب سازمان بین المللی کار در هیات دولت خبر داد.

لوایح الحاق به 7 سند مصوب سازمان بین المللی کار تصویب شد

به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری اعلام کرد: بنا به پیشنهاد وزارت تعاون در سیصد و سی و هشتمین جلسه هیات دولت، لوایح الحاق به هفت سند مصوب سازمان بین المللی کار بررسی و تصویب شد.

وی اضافه نمود: این لوایح برای ادامه تشریفات قانونی به مجلس شواری اسلامی تقدیم می شوند.

شریعتمداری خاطر نشان کرد: این لوایح پس از بررسی های کارشناسی و تبیین ضرروت های موجود به منظور حفظ و صیانت از جامعه کارگری و کارفرمایی کشور و لزوم ارتقای موازین و مقررات کار و با توجه به اهمیت اجرای اصل سه جانبه گرایی و تعمیق تعاملات با شرکای اجتماعی دولت، با مشارکت و همکاری دستگاه های ذی ربط و بهره گیری از نظرات تشکل های عالی کارگری و کارفرمایی تهیه و پیشنهاد شده است.

وزیر تعاون تاکید کرد: مقاوله نامه ها دارای مفاد مهمی راجع به مشاوره های سه جانبه مربوط به مصوبات سازمان بین المللی کار، ساختار و تنظیمات مربوط به بازرسی کار و ایمنی و بهداشت کار، حمایت از بچه ها و نوجوانان بدو ورود به سن کار و نظام جامع آمارهای کار است.

وی اضافه نمود: این لوایح در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان برای اجرا ابلاغ می شوند.

سازمان بین المللی کار یکی از موسسات تخصصی سازمان ملل متحد است که به امور مربوط به کار و کارگران می پردازد. این سازمان در سال 1919 و در نتیجه بحث های کنفرانس صلح پاریس تأسیس شد. سازمان بین المللی کار در آغاز وابسته به جامعه ملل بود و پس از تأسیس سازمان ملل متحد از سازمان های وابسته به آن شد. منشور فعلی سازمان که به بیانیه فیلادلفیا معروف است در سال 1944 تصویب شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1500

به "لوایح الحاق به 7 سند مصوب سازمان بین المللی کار تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوایح الحاق به 7 سند مصوب سازمان بین المللی کار تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید